Tuos, kuriuos domina naujų komercinių patalpų nuoma Kaune biurams, paprastai domina ir biurų interjero tendencijos. Jos paprastai formuojasi atsižvelgiant į bendras namų interjero tendencijas ir į darbo įpročių keitimąsi, vystantis darbo santykiams. Taigi, štai keletas dabartinių tendencijų.
Poilsis botanikos sode
Viena iš biurų naujovių – tai kitoks dėmesys įprastai poilsio erdvei. Taip, kaip žali augalai užkariavo namų interjero erdves, taip jie atkeliavo ir į administracinių pastatų, biurų erdves. Taigi, jeigu biure yra poilsio erdvė, o ji tikrai yra – ji atrodys kaip orandžerija ar botanikos sodas ir ten bus tikrai daug augalų. Tai mažina stresą, leidžia jaukiai pailsėti ir pajusti kažką gero.
Ergonomiška darbo vieta
Pastarąjį dešimtmetį biuro baldų dizainas itin orientuojasi į sveikatą. Vis daugiau žmonių dirba biuruose, nejuda, sėdi netaisyklingai, gadinasi sveikatą. Taigi, renkamos specialios stabilios kėdės, taip pat pakeliami ir nuleidžiami stalai. Daroma viskas, kad tik darbas biure kuo labiau tausotų sveikatą. Tuo tikslu dažnai įrengiamos ir erdvės pajudėjimui: sporto salės.
Darbingumą skatinančios spalvos
Taip pat jau pamiršta baltos spalvos išdeginimo gama. Ilgokai biurai būdavo tiesiog visiškai balti, kas sukeldavo žmogui psichologiškai šiokį tokį nuovargį. Baltos šviesos poveikis mums nėra malonus, kaip ir visiškai baltos sienos. Taigi, dažniau biurai yra žalsvi, melsvi – šviežių gamtos spalvų. Įkvepiantis vaizdas per langą tiesa irgi yra tai, kas leidžia geriau darbuotis.
Privatumo ir bendrumo santykis
Darbo vietos kuriamos taip, kad būtų galima esant poreikiui lengvai komunikuoti su kolegomis, tačiau atsirastų ir tam tikras privatumas, kas padidintų darbo našumą.
Bendros erdvės vienoje vietoje
Biuruose įprasta turėti nedidelę virtuvėlę, kurioje žmonės galėtų pasidaryti kavos, atsipalaiduoti. Kažkur būna ir poilsio kambariukai. Dabar yra linkstama prie to, kad visas poilsio erdves būtų galima kaip įmanoma labiau pasistengta sudėti tiesiog į vieną vietą. Pavyzdžiui, tai gali būti didelė erdvė, kurioje bus ir virtuvėlė, ir poilsio erdvės, ir žaidimų stalai, jeigu tokie yra, ir rūbinės, ir kita. Tai skirta tam, kad būtų skatinamas socialumas, ir žmonės užuot landžioję tamsiais koridoriais į mažus kitus kambariukus kažkokiu reikalu, visada galėtų pertraukėlių metu susitikti ir ten pabendrauti. Ten kuriama visiškai ne darbinė atmosfera, kad darantis kavą žmonės galėtų tiesiog megzti draugišką ryšį, paklausti, kas naujo, kas gero ir pan. Tačiau ne toliau dalintųsi įspūdžiais apie darbą.